Заходи

на

від

Заходи

щодо проведення роботи з інклюзивної освіти по комунальному закладу «Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 266

комбінованого типу Харківської міської ради»

№  з/п

Зміст заходів

Термін

виконання

Відпові-дальний

Приміт-

ка

Організаційні заходи

1.

Провести ознайомлення з матеріалами лист Міністерства освіти  і науки  від 08.08.2013 № 1/9-539 «Про організаційно-методичні засади забезпечення права на освіту дітям з особливими освітніми потребами» під час наради при завідувачі.

До

16.09.2013

Котелевець М.М., вчитель- дефектолог

2.

Здійснювати роботу щодо постійного ознайомлення працівни-ків дошкільного навчального закла-ду № 266 з нормативно-правовою документацією з питань проведення інклюзивної освіти.

Завідувач дошкільного навчального закладу № 266

Крівошеєва І.О.

3.

Створити базу даних дітей з особливими освітніми потребами, які мешкають на території обслуговування дошкільного навчального закладу № 266, здійснювати педагогічний патронаж сімей.

Котелевець М.М., вчитель- дефектолог

4.

Створити умови для надання корекційно-розвиткової та реабіліта-ційної допомоги дітям з особливими освітніми потребами.

Завідувач дошкільного навчального закладу № 266

Крівошеєва І.О.

Адміністративно-господарчі заходи

1.

Виходячи з наявних можли-востей, спрямувати роботу  на ство-рення безперешкодного доступу до навчальних закладів для дітей різних нозологій.

За потребою

Заступник завідувача з господарства

Ковальова Т.В.

Система роботи з педагогами

1.

Проводити консультативну роботу з вихователями санаторних та спеціальних груп з метою забезпечення права на освіту дітям з особливими освітніми потребами залучаючи вузьких спеціалістів.

2.

2.1. Проводити роботу щодо вивчення змісту програм, розроблених для дітей з особливими освітніми потребами, затвердже-ними МОН України.

Кузьменко О.О.

2.2. Надавати методичну допомогу щодо їх реалізації в практичній діяльності дошкільного навчального закладу   № 266.

За потребою

3.

Створити умови для психолого- педагогічної підтримки педагогів, які працюють в групах з дітьми з особливими потребами.

Кузьменко О.О.

Робота з дітьми з особливими освітніми потребами

1.

У дошкільному навчальному закладі № 266 навчально-виховний процес здійснювати відповідно до Базового компоненту дошкільної освіти, який є  Державним стандартом дошкільної освіти України (схвалено рішенням Колегії Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 4 травня 2012 року,  протокол № 5/2-2, затверджено наказом  Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 22.05.2012 № 615 «Про затвердження Базового компоненту дошкільної освіти (нова редакція). Реалізується зазначений документ програмами та навчально-методичним забезпеченням, що затверджуються Міністерством освіти і науки, програми розвитку для дітей дошкільного віку з особливими освітніми потребами, які розміщено на офіційному сайті МОН України із залученням спеціалістів (практичного психоло-га, вчителя-дефектолога).

Обов’язкова розробка індиві-дуального  навчального плану для кожного вихованця з особливими навчальними потребами.

Робота з батьками, які виховують дітей з особливими освітніми потребами

1.

Організувати консультаційну підтримку батьків, які виховують дітей з особливими освітніми потребами.

Завідувач дошкільного

навчального закладу № 266                                               І.О. Крівошеєва

№  з/п

Зміст заходів

Термін

виконання

Відпові-дальний

Приміт-

ка

Організаційні заходи

1.

Провести ознайомлення з матеріалами Державних санітарних норм та правил «Влаштування, обладнання .утримання дошкільних навчальних закладів та організацій життєдіяльності дітей».

До

16.09.2013

2.

Здійснювати роботу щодо постійного ознайомлення працівни-ків дошкільного навчального закла-ду № 266 з нормативно-правовою та іншою документацією з питань роботи щодо попередження педикульозу.

Бєлих В.В., сестра медична старша

Медичне обслуговування, оцінка стану здоров я дітей

1.

Проводити щоденні огляди дітей при ранковому прийомі з метою виявлення у них ознак захворювань у тому числі і на педикульоз.

2.

Один раз на місяць оглядати всіх дітей на наявність педикульозу.

3..

У разі виникненн

Дотримання санітарно-гігієнічних вимог до особистої гігієни дітей

1.

Приймати дітей до дошкільного навчального закладу чистими, аку-ратно вдягненими. При цьому роз-чісування волосся проводити вдома зранку.

Бєлих В.В., сестра медична старша, вихователі

2.

2.1.Здійснювати суворий конт-роль за індивідуальним використан-ням дітьми одягу та речей.

Бєлих В.В., сестра медична старша, вихователі

2.2. Закріпити за кожною дитиною:шафу для одягу, ліжко, чарунок для рушникові предметів особистої гігієни на вішалці умивальній,предмети особистої гігієни (гребінець, зубну щітку  тощо) з метою попередження захворювань на педикульоз.

Робота з батьками, які виховують дітей з особливими освітніми потребами