Батьківська сторінка

Консультація для батьків на тему «Пограйте з дітьми влітку»

Важко переоцінити значення прогулянок дітей на свіжому повітрі. Треба тільки вміти правильно проводити їх. А тим часом можна спостерігати таку картину. Тато читає газету або заглибився в свої думки, а малюк безладно гасає з пістолетом, автоматом чи м'ячем. А прогулянка ж може бути цікавою й корисною для малюка. Можна, скажімо, запропонувати синові чи доньці виконати нескладні рухи. Залучити їх до ігор з м'ячем (підкидання, перекидання з рук у руки, кочення, метання вдалину і в ціль тощо), кочення обруча (по прямій, навколо предмета). Безумовно сподобаються малятам і вправи зі скакалкою, городки, кеглі, класики. І тут дорослий не повинен пропустити нагоди повправляти дитину, допомогти їй освоїти той чи інший рух. Так, коли у сина не виходить влучання в ціль (м'ячем, сніжкою) з певної відстані, треба зменшити відстань, а якщо він без зусиль збиває кеглю, попадає в ціль — тут доречно відстань збільшити. Важливо навчити дитину докладати зусиль для досягнення мети. Одне з улюблених занять дітей — їзда на велосипеді. На триколісному можна починати кататися з трьох років. З чотирьох років доступний двоколісний велосипед. Батьки повинні навчити сина чи доньку сідати на велосипед й сходити з нього. Спочатку треба допомагати дитині — підтримати велосипед однією рукою за сідло, другою за руль; а потім уже дати малюкові можливість кататися самостійно: прямо, з поворотами й по колу... Старші дошкільники можуть виконувати завдання: зняти стрічку, проїхати з піднятою рукою тощо. Пам'ятаючи про швидшу втомлюваність дитини, слід стежити за дозуванням рухів (малюки можуть кататися від 5 до 8 хвилин, старші діти — 15—20 хвилин) . А яка ж прогулянка без рухливих ігор! Яке задоволення, коли в них беруть участь і дорослі! Пограйте з дітьми на прогулянці в такі ігри: Ноги від землі. У грі не можна ловити того, хто встиг стати на якийсь предмет (колоду, лавку, пеньок тощо). Слід заздалегідь домовитися, до якої позначки на майданчику можна бігати. Серсо. Дорослий стає навпроти дитини на відстані 4—5 метрів. У нього в руках паличка і 4—5 кілець (дерев'яних чи пластмасових), у дитини тільки паличка. Дорослий за допомогою палички підкидає кільця одне за одним дитині, вона ловить їх на паличку. Класи. На землі чи асфальті креслять класи різної форми. У ці клітки по порядку, починаючи з першої, дитина кидає камінчик, плиточку, а потім стрибає на одній нозі. Вона стає в тій клітині, де лежить камінчик, бере його в руки і продовжує стрибати до кінця. Той, хто не попав камінчиком у потрібну клітку, поступається чергою іншому.